Zrušme čtení!

pátek 11. březen 2011 13:27

Záměr zvýšit sazbu DPH na knihy přináší našemu národnímu hospodářství nevídané možnosti. Především zisku. Má ovšem své drobné nedostatky. Navrhuji dotáhnout ho do konce.

Jako ekonomicky nejvýhodnější se jeví úplně zrušení čtení. Tento mimořádný krok zapůsobí na naši pohmožděnou ekonomiku jako mávnutí kouzelného proutku. Státní rozpočet se poprvé za desítky let ocitne v kladných číslech. Úspory, které stát získá uzavřením veškerých škol, nepochybně umožní hladkou realizaci důchodové reformy. Jistou, byť méně kulantní sumu, do rozpočtu přinese i zrušení knihoven. Zbude i na zdravotnictví a bude možné zvýšit sociální dávky. Hlavně negramotným. Neméně důležitý je i ekologický aspekt: pálení knih v zimě zahřeje obyvatelstvo způsobem šetrným k životnímu prostředí.

Malicherné námitky mrzkých vzdělanců přebijí holá fakta. Ke slovu, či spíše k činu, se dostanou zlaté české ručičky. Česká republika opustí sféru služeb. Vesele zamává vědě, literatuře a podobným nicotnostem. Velkou inspirací nám budou asijské země. Převezmeme výrobu. Jelikož náklady na dovoz ze srdce Evropy do zbývajících částí Evropy budou podstatně nižší než náklady na dovoz z asijských zemí, stane se Česká republika dodavatelem prakticky veškerého zboží. Nepotrvá dlouho a budeme motorem umdlévajícího hospodářství celé Evropské unie.

Smělé vize ovšem vyžadují důslednost. Navrhuji, aby sazba na dětské knížky a učebnice činila nejméně 40 %. Jinak děti o jejich zvídavost a fantazii hned tak nepřipravíme!

Daniela Krolupperová

 

První pokus

První pokus

První pokus

První pokus

Blog první pokus slouží těm z vás, kteří si chtějí otestovat, jestli píší dobře. Stačí, když váš pokusný článek pošlete mailem a redakce ho zobrazí právě na tomto blogu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora