Co se stane na sklonku roku 2012?

pátek 4. únor 2011 17:15

… je mnoho hypotéz, co se stane na sklonku roku 2012 .Vědecky podložený předpoklad, že by svůj neblahý vliv mohlo mít - jinak životodárné Slunce je nejpravděpodobnější. A to vysokou aktivitou ve svém 11ti letém cyklu. Ale má i své delší cykly. Tuším že je to 64 let -*což vysledovali již staří Číňané. Podle tohoto cyklu mají i svůj kalendář.

(* Některé údaje, kterými si nejsem jistý, vylovené z paměti si příp.ověřte.) Existují scénáře, jak se pojistit před silným elektromagnetickým pulzem vyvolaným  Sluncem a to vypojením rozvodné sítě.

Ale co nebude kvalitně uzemněno a skryto ve Faradajově kleci (elektronika), má myslím malou šanci na"přežití". Ale ani auto, které je samo o sobě Faradajovou klecí (zásah bleskem mu nijak výrazně neublíží - ani osobám uvnitř), není imunní před výbojem z pulzní zbraně. Jsem tedy zvědav, jak tohle dopadne.

Moderní lidstvo bez elektroniky, která takto nejspíš podpálí vše ve svém okolí, bude ....víme kde....!

A nejspíš ani hasičská auta nevyjedou. A jak se všude spustí hydranty, nebude ani čím hasit. Pochmurný scénář, který by se dal ještě dále rozvést.

Například tím, že v ohořelých rozmáčených bytech nepůjde topení a na naší polokouli bude zimní období.

A pokud by se k této alternativě přidalo přepólování , pak absence ochranného magnetického pole způsobí  mnohonásobně větší škodu a průnik radiace a rentgenového záření  bude  katastrofou samo o sobě.

Sluneční aktivita může mít i jiný dopad:

Prý jinak neškodná "nehmotná" neutrina soustředěná zemským jádrem (jako čočkou světlo) mohou vyvolat zemětřesení a výron magmatu.

Pokud by se toto událo v některých choulostivých oblastech (i kdyby z jiného důvodu) a došlo k uvolnění velkého množství prachu, pak je další doba ledová na spadnutí.

Nebo výbuch "megasopky", jíž je například Yellowstonský národní park v Americe, by to způsobil také.

Stejně tak po pádu velkého meteoritu/komety.Stejný scénář.

Co je platné, že nám (třeba) nespadne na hlavu (ani poblíž), když nastane zima, která neskončí.

Žádná úroda = žádný život.

Co nastane?

Velký exodus obyvatel celé Evropy (a nejen jí) do oblastí s příhodnějším klimatem - tedy na jih.

Jenže tam bude poněkud přelidníno a tolik potravin tam nevypěstují, aby se to pokrylo.

Zásoby potravin dovezené s sebou budou docházet při čekání na přepravu lodí do Afriky.

To s sebou přinese těžké půtky kvůli potravinám atd.

Jít na jihovýchod by asi nemělo smysl, neb tyto oblasti nejsou nijak úrodné vzhledem k suchu, které tam panuje. Klima se sice změní, ale pokud se Indové rozhodnou jít na západ, tak setkání s mnohamilionovým davem nebude radostné.

Pokud se dostanete do Afriky, stále ještě není vyhráno. Sever má jen úzký pás, kde se dá něco pěstovat.

Nezbývá, než jít dál.

Jenže dál je Sahara! Přejít "lze" východní nebo západní stranou. Pak čím blíže k rovníku, tím jsou životní podmínky příhodnější. Hlavně dostatek vláhy a přiměřeně úrodná půda.

Ale tak strastiplnou cestu zvládnou jen ti nejotrlejší. Pravděpodobně budou mít ruce potřísněné krví jiných lidí. V lepším případě jen při sebeobraně. A pokud dorazí celá rodina bez znásilněných manželek a dcer - bude to zázrak.

Rád bych napsal něco pozitivnějšího, ale jakmile se tento scénář rozjede, pak se jinak odvíjet nebude.

A co hůř....technologie, na které jsme zvyklí, s sebou nikdo vláčet nebude. Jednak je přes závěje a ucpané dopravní tepny nepřepraví, ale peníze, zlato ani umělecká díla nebudou mít hodnotu a bez pohonných hmot to taky nepůjde. Letadla kvůli prachu/zničené elektronice také nevzlétnou.

 

Další hypotézou je Boží zásah, nebo proud energie - světla, které dobré lidi povznese a ty špatné "smete". Tuto teorii nemám nastudovanou, protože není vyloženě katastrofická. A"postihne" každého.

Není kam - a proč se schovávat. Ale přijde mi nejméně pravděpodobná.

 

To už je pravděpodobnější globální válka - kvůli náboženství (islám), ropě, vodě, zisku pár mocipánů, kteří velí vládám (nejen) mocných zemí, kteří již drobné války běžně rozpoutávají.......

 

Ať už si o předchozích řádcích myslíte cokoli - ať to bude tak či onak, nejsem spokojen s tím, co se děje.....

....co se děje všude kolem, kam se rozhlédnu. Jisté pozitivní změny v naší zemi snad nová vláda nastolí.  Ale korupcí rozkradené peníze nikdo nevrátí, stejně jako ty rozdané/legálně zcizené při privatizaci a „výběrových řízeních“ a stotisícový dluh (každého občana) nadělený předchozími vládami nám nikdo neodpáře.

A proč se chovat čestně a eticky, když se stále vyplácí jednat s hroší kůží, jako to předvádějí politici?

 

Vím, jak se zbavit strachu z budoucnosti a prožít naše životy šťastně.

Ale je třeba rozhodnout se HNED!

Až nastanou (snad ne!) zlé časy, bude pozdě.

 

Jde o to, předběhnout "stěhování národů" a vypravit se včas. Ale to předpokládá pečlivou přípravu -pečlivější, než je příprava dlouhé expedice. Tato je "bez návratu".

Ale jistě nechcete žít v prvobytně-pospolné společnosti (jednotlivci to zakusí), ale mít k dispozici maximum vymožeností moderního světa.

To předpokládá soustředit finanční prostředky a nakoupit technologie, které jsou k tomuto zapotřebí.

Optimální komunita (pro začátek) čítá 10-25tis.lidí.

Je to velké sousto z logistického hlediska, ale více lidí = nižší náklady.

 

A jak jsem zmínil, ideálním místem je subtropická oblast západní Afriky.

A není to myslím tak špatná perspektiva.Hmmm?

Petr Machala

První pokus

První pokus

První pokus

První pokus

Blog první pokus slouží těm z vás, kteří si chtějí otestovat, jestli píší dobře. Stačí, když váš pokusný článek pošlete mailem a redakce ho zobrazí právě na tomto blogu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora