Konec bifteků v Čechách?

pondělí 21. prosinec 2009 10:59

Nevím jak vy, ale já jsem v poslední době dost často na rozpacích. Není dne aby na mne z novin, z radia či televize nezaútočila nějaká překvapivá, ba někdy až přímo šokující zpráva, která mě dokonale rozhodí.

No co byste řekli na to, že v Austrálii se snaží vychovat ovce tak, aby méně říhaly a nevypouštěly i z jiných otvorů plyny poškozující naše klima. Podobně jsou na tom prý i krávy v Argentině, kde snad dokonce uvažují o tom, že jim na záda připevní jakési jímače plynů. A co víc, dokonce se už rozmáhá iniciativa, abychom nejedli hovězí, chovalo se tím pádem méně skotu a nezatěžovala se tak nežádoucími plyny naše planeta. A tak každý den z obavou čekám, kdy přijde zpráva z Evropské unie, že bude zakázáno pěstování hrachu, fazolí a dalších plynotvorných rostlin. Případně že budou prováděny testy, které určí kdo je připuštěn k dalšímu chovu, či kdo bude nucen nosit na zádech podobný jímač jako ony krávy či ovce.

Přiznám se bez odporu (o chov už v mém případě nejde), že i po napití, byť pouze desetistupňového piva, jsem nucen si říhnout a nejsem si jist, zda to nebude špatně hodnoceno. A co víc, nevím jak bude hodnoceno mé chování po požití hrachové kaše či fazolového salátu. A tak ve zlé předtuše věcí příštích, které by mohly v následující době nastat, jsem začal pátrat po protiopatřeních. Prý pomáhá saturejka. Třeba by pomohla i krávám a ostatnímu skotu a případně nahradila pěstování řepky olejné, o jejímž prospěchu se zase pro změnu začíná pochybovat.

To ovšem není jediná věc, která mě v poslední době dokázala překvapit. Už na základní škole jsme probírali procenta a v okamžiku kdy se z rozhlasu ozvalo oznámení, že státní zaměstnanci chtějí stávkovat protože mají přijít až o tři tisíce korun měsíčně mě zarazilo, že se jedná o snížení platu o čtyři procenta. Schválně si to zkuste přepočítat, možná i vás zarazí výsledná částka.

Možná jste také jedním okem sledovali souboj našich politických titánů ve sněmovně o rozpočet. I tady jsem na rozpacích. Dopadlo to jak to dopadlo. Hlavně abychom dostali ten slíbený třináctý důchod, z čeho bychom zaplatili v příštím roce dovolenou, že. Po nás může už přijít potopa, vždyť i díky globálnímu oteplování moře stoupá a tak nás stejně nic jiného nečeká…

Tak vám přemýšlím, že přestanu poslouchat rozhlas, číst noviny a na TV budu koukat jen na pořad „Jste to, co jíte“. U toho se taky vždycky pěkně naštvu, ale tak nějak zdravě.

Václav Temr

První pokus

První pokus

První pokus

První pokus

Blog první pokus slouží těm z vás, kteří si chtějí otestovat, jestli píší dobře. Stačí, když váš pokusný článek pošlete mailem a redakce ho zobrazí právě na tomto blogu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora